Kolektory danych- sprawdzanie cen

Kolektory danych
Kolektory danych

Coraz więcej mamy dość sporych sklepów i marketów. Zatem istnieje możliwość dokonania zakupów w jednym miejscu  z różnego asortymentu. Oczywiście wraz z ilością i wielkością taki sklep biedzie zapewne posiadał odpowiednią ilość pracowników. Nie zmienia to jednak faktu, że nie zawsze można mieć szanse na to by zapamiętać wszystko co jest związane z asortymentem, którym się opiekuje. Tym bardziej, że nierzadko taka osoba musiałaby zapamiętać setki różnych cen, a to raczej niemożliwe. Dlatego właśnie w takich miejscach mamy specjalne urządzenia, które pozwalają na kontrole tego wszystkiego na bieżąco.Chodzi o kolektory danych. To właśnie one są podłączone do systemu, dokładnie tego samego co kasy fiskalne w tym sklepie. dlatego tez możemy mieć pewność, że ceny będą się porywały. Natomiast jeśli chodzi o błędne ceny na półkach to może to wynikać z najróżniejszych przyczyn, jak na przykład błąd w druku, zdjęcie prawidłowej ceny przez klienta czy jakieś dziecko, a także wiele innych. Należy pamiętać o tym, że nie zawsze jest to wina pracownika. Choć jak wiadomo to on powinien dbać o to by wszystko się zgadzało.

Nie mniej jednak sprawdzanie systematycznie wszystkich cen przy pomocy wydrukowanych tabelę z bieżącymi cenami zajęłoby na pewno dość sporo czasu, a i tak nie jesteśmy w stanie tak dokładnie tego sprawdzać. Dlatego też kolektory danych mogą nam w tym pomóc. Urządzenie to sprawi, że nie tylko będzie to szybsze, ale przede wszystkim możliwe. Wszystko to dlatego, że skanujemy tym urządzeniem kod kreskowy umieszczony na opakowaniu lub też przy metce z ceną. Dzięki tej prostej czynności możemy posiadać wszystkie dane na temat produktu, właśnie w tym urządzeniu. W tym jest także cena.

Zatem kolektory danych pomagają w kilka minut sprawdzić dość sporą liczbę cen umieszczonych na półkach przy produktach. Co więcej ta czynność nie jest skomplikowana i na pewno nie męcząca. Całość można dość szybko i sprawnie posprawdzać. W ten sposób mamy pewność czy ceny jakie zna klient są tymi samymi, które ma kasjer w systemie.