Filiżanki z nadrukiem w kawiarniach

Filiżanki z nadrukiem
Filiżanki z nadrukiem

W dzisiejszych czasach lokale gastronomiczne, w tym kawiarnie, są zmuszone prowadzić działania marketingowe, zmierzające do pozyskiwania nowych klientów oraz utrzymywania dotychczasowych. Oba elementy marketingu są jednakowo istotne. Działaniami zmierzającymi do osiągnięcia obu celów może być dystrybucja gadżetów reklamowych, w tym przede wszystkim takich, które mogą być wykorzystywane w ramach standardowej działalności kawiarni. Gadżetami takimi mogą być np. kubki, talerze czy filiżanki. Jak w praktyce wygląda dystrybucja takich gadżetów w kawiarniach?

Najlepiej odpowiedzieć na powyższe pytanie, podając przykład. Filiżanki z nadrukiem mogą być dobrą egzemplifikacją. Nadruk jest tutaj elementem bardzo ważnym, ale o tym niżej. Kwestia dystrybucji zostanie najpierw poruszona. Rzecz jasna dystrybucja filiżanek jest prosta, ponieważ, jak wspomniano, są one wykorzystywane w standardowej działalności kawiarni, tzn. podawane gościom, którzy zamówili gorące napoje jak kawa, herbata, itp. Filiżanki z nadrukiem są wówczas dobrą reklamą, ponieważ nadruk na nich jest widoczny dla gości. Można dzięki temu liczyć, że nazwa kawiarni zostanie zapamiętana, a to z kolei doprowadzi do tego, że klienci ci powrócą do tego lokalu oraz, że przyprowadzą znajomych lub rodzinę. Dystrybucją można też nazwać prezentację takich filiżanek, np. w widocznym miejscu, przy kasie, itp. Filiżanki z nadrukiem odgrywają wówczas funkcję elementu wystroju. Jeśli dodatkowo zawierają na nadruku treści reklamujące, są promocją kawiarni.

Jak wspomniano, bardzo ważna jest także kwestia samego nadruku. Oczywiście, aby reklamował on kawiarnię, powinien zawierać jej nazwę. Może to być np. logo, które zwykle taką nazwę zawiera. Jeśli natomiast dana kawiarnia nie posiada loga (nie wszystkie muszą je posiadać), treścią nadruku może być hasło reklamowe nawiązujące do danej kawiarni i jej usług. W haśle nazwa powinna paść, ponieważ jest ona najważniejszym elementem każdej reklamy.

Jak pokazuje praktyka, działania takie są konieczne, ponieważ pomagają kawiarniom zwiększać liczbę klientów.