Cukierki reklamowe – różne rodzaje

Cukierki reklamowe
Cukierki reklamowe

W dzisiejszych czasach gadżety reklamowe odgrywają w marketingu coraz większą rolę. Wynika to z ich atrakcyjnych kształtów i wyglądu, a także wielu innych walorów, które pomagają przyciągać uwagę klientów oraz zainteresować ich ofertą danej firmy. Reklama wyrażona na gadżetach dociera do dużej liczby osób. Wielką zaletą gadżetów jest także różnorodność. Tutaj wyróżniają się wyroby spożywcze. Można je przygotować w dowolny sposób, z uwzględnieniem rozmiarów, kształtu, smaku, barwy, dodatków, itp. Wszystkie te elementy tworzą spójną całość, jeśli są odpowiednio zaplanowane.

Cukierki reklamowe są gadżetami, które występują w największej liczbie rodzajów. Podstawowe z nich są następujące.

Lizaki – tutaj cukierki reklamowe są z reguły niewielkie, rzadko noszą nadruki, ale czasami reklamują konkretną markę poprzez odpowiedni kształt – coraz modniejsze staje się przygotowywanie lizaków w bardzo różnorodnych kształtach, imitujących inne przedmioty, a nawet postaci.

Landrynki i inne cukierki do ssania – są one niezwykle popularne wśród dzieci, ale także wśród dorosłych, którzy wykorzystują je np. w podróży, podczas oglądania telewizji, itp. Rozmaite sytuacje, w których cukierki do ssania się przydają, sprzyjają odpowiedniej reklamie. Na opakowaniach takich cukierków często spotkać można logo firmy oraz hasła reklamowe nawiązujące do jej usług i profilu działalności.

Cukierki czekoladowe – szczególnie popularne ze względu na czekoladę, która jest prawdopodobnie najbardziej lubianym powszechnie produktem spożywczym. Cukierki reklamowe oblane czekoladą mogą również nosić nadruki na sreberkach lub opakowaniach, jednak różnica pomiędzy nimi a cukierkami do ssania polega na tym, że w przypadku czekoladowych cukierków ich producentami są najczęściej firmy wyspecjalizowane w wyrobach czekoladowych, zaś w przypadku cukierków do ssania bywa bardzo różnie – ich producentami mogą być firmy o zupełnie innej specjalizacji. Często jest to wyrażone na nadruku, ponieważ hasła reklamowe w obu przypadkach są zupełnie inne.